دوشنبه / ۴ آذر ۱۳۹۸ / ۰۹:۲۲
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۶۹۶
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده

دیدار سرکنسول قزاقستان با معاون سیاسی و اجتماعی استاندار

سرکنسول قزاقستان با هدف توسعه روابط تجاری در سفر به سیستان وبلوچستان با معاون سیاسی واجتماعی استاندار دیدار کرد.

(دوشنبه ۴ آذر ۱۳۹۸) ۰۹:۲۲

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ معاون سیاسی و اجتماعی استانداری در این دیدار به نیازهای کشور قزاقستان اشاره کرد و گفت:استان سیستان وبلوچستان به لحاظ دسترسی به آبهای آزاد و همسایگی با کشور های افغانستان و پاکستان با صرفه ترین مسیر برای دسترسی به این کشورها است.

علی زینی وند افزود:سیستان وبلوچستان به لحاظ دارا بودن ظرفیت های گوناگون در بخش های مختلف زمینه بسیار خوبی برای سرمایه گذاری مشترک دارد که میتواند به پیشرفت و توسعه روابط دو کشور کمک کند.

وی اظهار داشت:طی یک سال ونیم آینده با اتصال راه آهن به چابهار این بندر از طریق راه آهن به کشورهای آسیای مرکزی متصل میشود که میتوان با ایجاد مراکز بزرگ ذخیره کالاهای ترانزیتی در مرکز استان و ایجاد بندر خشک و مشترک های انباری برای توسعه ترانزیت کالا بهره برد.

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری همچنین وجود 5 فرودگاه در استان و راه های مناسب زمینی برای حمل کالا های ترانزیتی را بیانگرآینده روشن و قابل اتکای استان در حوزه مبادلات تجاری و اقتصادی بین المللی دانست.

زینی وند :ظرفیت های گردشگری ،کشاورزی ،معدنی وصنعتی استان را بی نظیر و منحصر به فرد برشمرد و گفت:سیستان وبلوچستان از این نظر و بخاطر قرارگیری در کریدور ترانزیتی دارای موقعیت ممتازی در کشور می باشد.

وی در پایان افزود:مطالبه و انتقاد تفاهم نامه برای خواهر خواندگی استان سیستان وبلوچستان را به یکی از استان های قزاقستان را برای توسعه روابط بین دو کشور مفید خواند و آن را مورد تاکید قرار داد.

دولت علی نسان نیز در این دیدار با اشاره به ظرفیت های سیستان وبلوچستان برای تبادل کالا و تجارت از فعالان اقتصادی استان دعوت کرد برای توسعه فعالیت های اقتصادی خود در قزاقستان از خدمات کنسول گری این کشور در بندرعباس بهره مند شوند.

وی گفت: کنسولگری قزاقستان در بندرعباس با هدف افزایش روابط اقتصادی استان های قزاقستان با استان های جنوبی ایران افتتاح شده است چون ایران تنها راه دسترسی به آبهای آزاد است.

سرکنسول قزاقستان در بندرعباس ادامه داد:امیدوارم به جز روابط اقتصادی و سیاسی روابط فرهنگی و ورزشی بین دو کشور ایران و قزاقستان افزایش یابد.

دولت علی نسان افزود:قزاقستان در طول28سال گذشته سالانه 5 درصد رشد اقتصادی داشته است و اکنون تولیدات داخلی آن حدود 160 میلیون دلار است.


تعداد بازدید : ۵۳۱
(دوشنبه ۴ آذر ۱۳۹۸) ۰۹:۲۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید