چهارشنبه / ۶ آذر ۱۳۹۸ / ۱۶:۴۷
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۶۹۹
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

پایگاه وقف در سیستان و بلوچستان نیاز به تقویت دارد

استاندار سیستان و بلوچستان در دیدار با رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه ی کشور بر تقویت فعالیت های وقف و خیریه در استان تاکید کرد و افزود: پایگاه وقف در سیستان و بلوچستان نیاز به تقویت دارد.

(چهارشنبه ۶ آذر ۱۳۹۸) ۱۶:۴۷
به گزارش روابط عمومی استانداری، احمدعلی موهبتی "استاندار" در این دیدار که در محل سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در تهران برگزارشد، اظهارداشت: فعالیت های اوقاف در سیستان و بلوچستان طی چندسال اخیر به سمت و سویی پیش رفته که مردم به این سنت حسنه امیدوار شده اند.

وی افزود: اقبال مردم به سمت روستاهایی که املاک وقفی دارند بیشتر شده است ضمن اینکه نگاه و رویکرد اوقاف نیز تغییر کرده و کارهای اثربخشی در استان صورت گرفته است.

موهبتی بیان داشت: در صورت انجام اقدامات خوب و موثر توسط اوقاف در استان، مردم نیز اعم از تشیع و تسنن در این امر خداپسندانه مشارکت خواهند کرد.

استاندارسیستان و بلوچستان در این دیدار خواستار مشارکت سازمان اوقاف و امور خیریه کشور برای سرمایه گذاری در استان شد و خاطرنشان کرد: از محل درآمدهای وقف و در راستای نیات واقفین زمینه اشتعالزایی و سرمایه گذاری در استان فراهم است.

وی ادامه داد: از شمال استان گرفته تا جنوب و سواحل مکران که به فرموده مقام معظم رهبری به عنوان "گنج پنهان" نامیده می شود در همه نقاط سیستان و بلوچستان، قابلیت سرمایه گذاری در حوزه وقف وجود دارد.

استاندار در پایان گفت: با توجه به اینکه زمینه کشاورزی و کشت و صنعت مدرن و صنایع شیلاتی در استان فراهم است، از سازمان اوقاف و امور خیریه کشور خواستاریم با سرمایه گذاری در زمینه اشتغالزایی و توسعه بیشتر، استان را یاری نمایند.

حجت الاسلام خاموشی، رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از این دیدار، برای ورود اوقاف به سرمایه‌گذاری در کشاورزی و کشت و صنعت استان اعلام آمادگی کرد.

همچنین در پایان مقرر شد؛ یک تیم کارشناسی برای بررسی قابلیت ها و زمینه های سرمایه گذاری اوقاف و خیریه در استان مشخص شود تا در سفر آتی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور به استان تصمیم گیریهای لازم انجام شود.
تعداد بازدید : ۴۴۷
(چهارشنبه ۶ آذر ۱۳۹۸) ۱۶:۴۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید