پنج شنبه / ۷ آذر ۱۳۹۸ / ۱۸:۰۳
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۷۰۶
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

مشارکت و حضور مردم در پای صندوق مهمترین رکن انتخابات است

استاندار گفت: مهمترین رکن انتخابات حضور و مشارکت مردم در پای صندوق رای و رای دادن است.

(پنج شنبه ۷ آذر ۱۳۹۸) ۱۸:۰۳

به گزارش روابط عمومی استانداری احمد علی موهبتی در همایش توجیهی آموزش هیئت‌های نظارت استان، شهرستان و بخش انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، حضور و مشارکت مردم در پای صندوق‌های رای را مهمترین رکن انتخابات عنوان کرد.

وی افزود: دشمن برای این انتخابات برنامه‌ریزی کرده که مشارکت و حضور مردم را در انتخابات کمرنگ کند.

موهبتی افزود: اعتراض و انتقاد حق مردم است اما در شرایط فعلی کشور عده ای طماع و اجیر شده دشمن از جریانات سوء استفاده کردند و اقداماتی را انجام دادند که اگر حضور مردم و دلدادگان نظام در صحنه نبود رفتارهایی را دنبال می‌کردند که به مراتب نشئت گرفته از رفتارهای داعش و دست پرورده های استعمار و استکبار بود .

استاندار تاکید کرد: در انتخابات پیش رو که نیز مرحله ای حساس است باید دست به دست هم بدهیم و بستری را فراهم کنیم که مشارکت حداکثری مردم را فراهم نماییم .

وی با بیان اینکه همه ارکان انتخابات باید در راستای مشارکت حداکثری گام بردارند ادامه داد: رکن دوم انتخابات کاندیداها هستند که متاسفانه برخی کاندیداها برای اثبات خودشان و ارائه برنامه‌هاشان دست به تخریب دیگری می زنند و فضای عداوت و کینه را بعد از انتخابات بجا می گذارند .

وی تصریح کرد: افرادی که کاندید می‌شوند اگر اصول لازم در قانون و در عرف و شرع را رعایت کنند ایثارگر ترین افراد جامعه می توانند باشند چرا که در عرصه انتخابات از جان و مال خود می‌گذرند .

موهبتی افزود: دو رکن دیگر انتخابات رکن مجریان انتخابات و رکن نظارت و بازرسی هستند که همه این ارکان برای برگزاری یک انتخابات سالم و رقابتی باید تلاش کنند .

وی گفت : آنچه حائز اهمیت است این است که بستری فراهم کنیم که کاندیداها در یک فضای رقابتی سالم و بر اساس قانون بتواند حضور داشته باشند و مردم هم آزادانه و آگاهانه رای بدهند.

استاندار خاطرنشان کرد: کاندیدایی که در جریان انتخابات قانون را لگدمال کنند به هیچ عنوان قانون‌گذار خوبی در مجلس نخواهد بود.

وی خطاب به اعضای هیئت نظارت گفت: ناظرین در حوزه اجرا به صورت مستند اگر خطایی را مشاهده کنند حتماً اطلاع‌رسانی کنند و اگر فرمانداری و بخشداری در حوزه انتخابات تخطی کند و ثابت شود فوراً عزل خواهد شد.


تعداد بازدید : ۴۹۳
(پنج شنبه ۷ آذر ۱۳۹۸) ۱۸:۰۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید