چهارشنبه / ۱۳ آذر ۱۳۹۸ / ۱۳:۰۸
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۷۳۶
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

دانشگاه ها در توسعه همه جانبه استان نقش کلیدی دارند

استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه باید در تهیه اسناد توسعه ای از ظرفیت دانشگاه‌ها استفاده شود؛ گفت:دانشگاه ها در توسعه اجتماعی، فرهنگی و سیاسی استان نقش کلیدی دارند.

(چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸) ۱۳:۰۸
به گزارش روابط عمومی استانداری، احمدعلی موهبتی "استاندار" در نشست هم اندیشی با مسئولین و اساتید دانشگاه‌های استان اظهار داشت: استان از نظر شاخص های توسعه ای تنها در یک حوزه در حد میانگین کشوری است و آن هم فقط حوزه دانشگاه است که با این وجود مشکلات و کمبودهایی نیز در دانشگاه‌ها وجود دارد.

وی با اشاره به مشکلات موجود در استان از جمله آب شرب و گازرسانی به شهرهای استان گفت: با گذشت دو سال از زمان آغاز عملیات اجرایی گازرسانی به زاهدان، این طرح تنها ۶ درصد پیشرفت فیزیکی داشت که با معین کردن ۵ استان کشور برای شهرهای مختلف، پروژه گازرسانی در شهر زاهدان توسط سه استان معین، با سرعت خوبی در حال پیشرفت است و طبق توافق قرار است این پروژه تا پایان سال آینده تکمیل شود اما با روند مطلوب موجود زودتر از موعد مقرر تکمیل خواهد شد.

رئیس شورای مسکن سیستان و بلوچستان تصریح کرد: در بحث ساماندهی حاشیه نشینی شهرهای زابل، زاهدان و چابهار با معین سازی و مشارکت استان‌ها اجرای این پروژه نیز در این شهرها به خوبی در حال انجام است.

موهبتی افزود: عزم جدی برای رفع مشکلات و توسعه استان در سطح کشور شکل گرفته که تشکیل موسسه‌ هاسب(همدلان آینده نگر سیستان و بلوچستان) باعضویت بیش از صد موسسه خیریه که برخی از این افراد در گذشته جزو مدیران ارشد استانی و کشوری بوده اند و در برای رفع مشکلات سیستان و بلوچستان احساس تکلیف کرده اند؛ موید این موضوع می باشد.

نماینده عالی دولت در سیستان و بلوچستان با اشاره به بحث انتخابات و ثبت نام داوطلبین یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از همه کسانی که احساس تکلیف نموده و برای ورود به عرصه انتخابات ثبت نام کرده اند، قدردانی کرد و گفت: به فرموده امام خمینی(ره) "مجلس در راس همه امور است" لذا انتخابات مجلس بسیار مهم است و همه پیش بینی ها و تمهیدات لازم برای برگزاری انتخاباتی پرشور و سالم توام با صیانت از آراء مردم تمهید و پیش‌بینی شده است.

وی ابراز امیدواری کرد: با حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رای یکبار دیگر نقشه‌های شوم دشمنان و معاندین نظام جمهوری اسلامی نقش بر آب شود.

استاندار سیستان و بلوچستان به تصمیم سران قوا برای اصلاح قیمت بنزین اشاره کرد و گفت: به دنبال سوء استفاده معاندین از مطالبات مردم و ایجاد شرارت و اغتشاش در برخی نقاط کشور، ورود هوشمندانه و مقتدرانه مقام معظم رهبری و بعد از آن حضور گسترده مردم در راهپیمایی حمایت از امنیت و اقتدار کشور و حمایت از ولایت فقیه و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران همه نقشه ها و توطئه های آنان را نقش بر آب کرد و این مهم نشانه هوشمندی و دشمن‌شناسی مردم ایران است.

استاندار با اشاره به شانزدهم آذرماه و روز دانشجو گفت: ۱۶ آذر؛ فلسفه عمیقی در تاریخ کشورمان دارد زیرا عده ای تمام سرمایه خود که جانشان بود را فدا کردند و با آگاهی بخشی به جامعه با ظلم و ستم مبارزه کردند.

موهبتی بیان داشت: باید بستر فعالیت برای نقش آفرینی و اثرگذاری دانشجویان و فعالیت آنان در حوزه فرهنگی، اجتماعی و سیاسی فراهم شود.

وی در پایان گفت: در این جلسه تمهیدات لازم در خصوص بزرگداشت روز دانشجو و جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی اندیشیده شد لذا امیدواریم فعالیت های دانشجویی براساس فلسفه ۱۶ آذر شکل بگیرد و مسئولین دانشگاه ها نیز در سطوح مختلف به این موضوع توجه داشته باشند.
تعداد بازدید : ۴۲۴
(چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸) ۱۳:۰۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید