پنج شنبه / ۱۴ آذر ۱۳۹۸ / ۱۹:۱۴
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۷۴۷
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده

نشست صمیمی استاندار با تشکل های دانشجویی دانشگاه های سیستان و بلوچستان

استاندار سیستان و بلوچستان با جمعی از نمایندگان تشکل‌های دانشجویی دانشگاه‌های استان در استانداری دیدار کرد.

(پنج شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸) ۱۹:۱۴

به گزارش روابط عمومی استانداری احمدعلی موهبتی استاندار در نشستی با نمایندگان تشکل‌های دانشجویی دانشگاه‌های استان با تبریک روز دانشجو از این روز به عنوان روزی بزرگ یاد کرد و گفت: وقایع این روز درس بزرگی به تاریخ انسانیت می دهد چرا که در این روز دانشجویانی ،جانشان را برای آگاهی دادن به جامعه از دست داده اند.

موهبتی افزود: وقایع روز دانشجو درسی است که نشان می‌دهد دانشجویان باید با توجه به مقتضیات و شرایط زمان در صحنه حضور داشته باشند و در مقابل ظلم و جور بایستند.

وی با بیان اینکه دانشجویان به عنوان دلسوزان نظام نباید نسبت به سرنوشت جامعه بی تفاوت باشند افزود: امروز در مقایسه با جنگ تحمیلی، جنگ بزرگتر تحمیلیِ تحریمیِ اقتصادی به‌طور ظالمانه در جریان است که نیاز است دانشجویان این شرایط را درک کنند و تحلیلگر باشند و با توجه به مقتضیات زمان و مکان واکنش نشان دهند.

استاندار با اشاره به طرح افزایش قیمت سوخت گفت: افزایش نرخ بنزین تنها تصمیم دولت نیست بلکه تصمیم سران قوا است و روزها کارکارشناسی عدیده‌ای بر روی این طرح صورت گرفته و سران سه قوه آن را امضا کردند و هر سه قوه تمهیدات لازم برای اجرایی شدن این طرح را پیش‌بینی کردند.

وی افزود: موضع‌گیری‌های متفاوتی در برابر این طرح انجام گرفت و اتفاقات ناخوشایندی نیز در این راستا رخ داد .

وی تصریح کرد: اعتراض و انتقاد حق مردم است اما باید بین حق و باطل تفکیک قائل شویم و در این زمینه خیلی از شخصیتهای شناخته شده دچار تردید شدند که با ورود شجاعانه و آگاهی‌بخشانه مقام معظم رهبری، تبلیغات مسموم و دسایس دشمنان و‌معاندین نظام نقش بر آب شد.

استاندارد اضافه کرد: درآمد نفتی کشور در سال ۹۱ ، صد و ۱۹ میلیارد دلار بوده در حالی که در سال جاری شاید به ۱۲ میلیارد دلار هم نرسد و از طرفی تولید بنزین در کشور در سال ۹۱ ، ۵۵ میلیون لیتر بود که الان به ۱۱۰ میلیون لیتر رسیده ولی مصرف بنزین به ۱۲۰ میلیون لیتر رسیده است لذا این شرایط باید کنترل شود و تصمیم نظام تدبیری برای کنترل حداقلی این شرایط است.

وی در ادامه به تبیین خدمات دولت در استان پرداخت و افزود: شاخص های استان با میانگین کشوری فاصله چشمگیری دارد اما در حال حاضر استان مورد توجه ویژه دولت و نظام قرار گرفته و اعتبارات کلانی برای توسعه استان اختصاص یافته است که از آن جمله می‌توان به تخصیص ۳۰۰ میلیون یورو به طرح بزرگ راه آهن چابهار- زاهدان اشاره کرد و فعالیت کارگاه‌های این طرح که در تمام طول مسیر چابهار- زاهدان در حال فعالیت هستند را مشاهده نمود .

وی همچنین حضور پنج استان معین برای شتاب‌دهی در اجرای طرح گازرسانی را یکی دیگر از برنامه‌های کلان عنوان کرد و افزود گازرسانی در شهر زاهدان با الگوی معمول ۱۲ سال به طول می انجامد اما با معین ساختن پنج استان کشور در این اجرای شبکه گاز در سه شهر زاهدان، زابل و خاش قرار است این طرح تا هفته دولت سال آینده به پایان برسد .
استاندار همچنین به طرح ساماندهی حاشیه نشینی در شهرهای زاهدان، زابل و چابهار اشاره کرد و افزود برای دو شهر زاهدان و چابهار هزار میلیارد تسهیلات برای ساماندهی حاشیه نشینی اختصاص پیدا کرده و ۱۰ هزار واحد مسکونی باید در حاشیه این دو شهر ساخته شود.

نماینده عالی دولت در استان احیای کشتارگاه های استان و اشتغال ۱۵ هزار نفر در حوزه کشتارگاه‌ها را با اجرای طرح واردات دام سبک و سنگین از مرزهای استان یکی دیگر از اقدامات دولت عنوان کرد که منجر به عرضه گوشت با قیمت مناسب در مقایسه با دیگر استان های کشور ‌شد .

موهبتی هم چنین بنیاد برکت و بنیاد علوی را نیز منشاء خدمات خوبی در استان عنوان کرد و افزود: در حال حاضر طرح پرواربندی دام سبک و سنگین توسط بنیاد برکت و بنیاد علوی در منطقه سیستان انجام می‌شود که نقش بسزایی در ایجاد اشتغال در بین ساکنین این منطقه دارد .
وی همچنین طرح بزرگ ۴۶ هزار هکتاری انتقال آب را نیز یکی دیگر از خدمات شایان نظام عنوان کرد که با بهره‌برداری از آن تحول بزرگی در کشاورزی منطقه و تولیدات کشاورزی ایجاد خواهد شد.

استاندار اظهار داشت: مهم‌ترین افتخار من در دوران تصدی در این استان تنظیم سند آمایش سرزمین است که از سال ۹۰ متوقف مانده بود و جلسات عدیده‌ای با دانشگاه‌ها و دستگاه‌های اجرایی در استان و تهران در این باره تشکیل شده که در حال حاضر این سند به دفتر آمایش کشور برای تصویب ارائه شده است و بنا به اعلام سازمان برنامه و بودجه جزو بهترین سند های آمایش استانی است.

تعداد بازدید : ۴۴۴
(پنج شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸) ۱۹:۱۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید