پنج شنبه / ۸ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۳:۱۸
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۹۰۷۷
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
استاندار سیستان و بلوچستان:

رسانه‌های رسمی در کشور باید با اخبار کذب مقابله کنند

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: رسانه‌های رسمی در کشور باید با اخبار کذب که قصد تشویش اذهان عمومی و اخلال در جامعه را دارند مقابله کنند.

(پنج شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸) ۱۳:۱۸
به گزارش روابط عمومی استانداری؛ احمدعلی موهبتی در نشست مشترک شورای اطلاع رسانی، اصحاب رسانه و رابطین و مدیران روابط عمومی‌های دستگاه‌های اجرایی اظهار داشت: رسانه‌ها در زمینه سیل سیستان و بلوچستان و انتخابات مجلس شورای اسلامی بسیار تاثیرگذار بودند که امیدواریم در بحث ویروس کرونا و اطلاع رسانی درست به مردم نیز به خوبی به وظایف خود عمل کنند.

استاندار سیستان و بلوچستان افزود: در بحث شیوع بیماری کرونا در استان یک قرارگاه اصلی و چهار منطقه زاهدان، زابل، ایرانشهر و چابهار تشکیل و تمامی موارد پیش‌بینی شده با این وجود فرصت‌طلبان دست به اقداماتی زدند که علاوه بر استرس بیماری، کرامت انسانی را در جامعه به مخاطره انداخته که باید برخورد جدی با آن صورت گیرد.

وی بیان کرد: ویروس کرونا به دلیل سرعت انتشار نیاز به فرهنگ‌سازی و آموزش دارد و همه باید بدانند بیماری در همه جا متصور است و این استان نیز به دلیل همسایگی با ۲ کشور که خیلی اطلاعات دقیقی در مجامع بین‌المللی به ثبت نمی‌رسانند درگیر آلودگی است و اگرچه وزارت بهداشت آماری از بیمار کرونا در سیستان و بلوچستان اعلام نکرده اما فرض را بر این می‌گذاریم که درگیریم.

موهبتی گفت: حساسیت در جامعه وجود دارد و رفت‌ و آمدهای مردم در خارج از کشور خیلی معمول نیست و افراد خودشان باید رعایت کنند تا جلوی گسترش این ویروس گرفته شود.

وی ادامه داد: نگرانیم که سرمایه اجتماعی به مخاطره افتاده و اعتماد مردم سلب شده و بیگانگان اطلاع‌رسانی می‌کنند که این امر مردم را دچار مشکلاتی کرده و رسانه‌های داخلی نباید از این موضوع به راحتی عبور کنند.

استاندار سیستان و بلوچستان افزود: در شرایط فعلی سطح انتشار ویروس از یک محدوده خارج و فراگیر شده و باید کاری کنیم جامعه کمتر دچار آسیب شود که در این زمینه نیاز به آموزش و پیشگیری و درمان است.

وی اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی باید برای اعتماد مردم تلاش کند و هرچیزی که جان انسان‌ها را به خطر اندازد باید تعطیل شود.

موهبتی با اشاره به اینکه مردم نباید به جوسازی‌ها و توصیه‌های فضای مجازی توجه کنند، گفت: فضای مجازی باید کنترل و سایت‌ها و گروه‌هایی که اطلاعات غلط و غیرعلمی در اختیار مردم قرار می‌دهند بسته شوند.
تعداد بازدید : ۱۸۴
(پنج شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸) ۱۳:۱۸
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید