شنبه / ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ / ۰۷:۳۴
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۹۰۸۱
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده

پیگیری خروج ۳۰۰ نفر از زائران پاکستان از مرز میرجاوه

معاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: پیگیری خروج ۳۰۰ نفر از زائران کشور پاکستان که در مرز میرجاوه این استان دچار مشکل از سوی کشور خود شده‌اند به طور جدی مورد توجه است.

(شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸) ۰۷:۳۴
به گزارش روابط عمومی استانداری؛ محمد هادی مرعشی اظهار داشت: این افراد که برای زیارت امکان زیارتی وارد ایران شده بودند هم‌اینک برای ورود به پاکستان دچار مشکل جدی شده‌اند به طوری که مسوولان این کشور از پذیرفتن آنان امتناع می‌کنند.

وی افزود: استانداری سیستان و بلوچستان از ابتدای هفته جاری به طور جدی از طریق وزارت امور خارجه و وزارت بهداشت پیگیر رفع این مشکل بوده است.

معاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: مقرر شده است یک تیم بهداشتی از پاکستان در مرز مشترک این کشور با استان مستقر و بعد از بررسی اتباع کشور خود از نظر ویروس کرونا از فردا شنبه اجاره ورود این زائران را صادر کنند.

وی با ابراز گلایه‌مندی از مقامات کشور پاکستان گفت: تعدادی از ایرانیان که در آن سوی مرز پاکستان مانده بودند را با رایزنی‌های انجام شده و بررسی سلامت آنان اجازه ورود به کشور داده شد و هم‌اینک پاکستان برای ورود اتباع خود مشکلاتی را ایجاد کرده است.

مرعشی بیان کرد: با تدابیر اندیشیده شده هم‌اینک اتباع کشور پاکستان در مرز میرجاوه در مکان‌هایی از قبل تعیین شده اسکان داده شدند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان نیز به خبرنگار ایرنا گفت:‌ تمامی زائران پاکستانی که هم‌اینک در مرز میرجاوه منتظر خروج از کشور هستند از نظر مبتلا نبودن به ویروس کرونا مورد بررسی دقیق قرار گرفته و برای آنان گواهینامه بین المللی بهداشتی صادر شده است.

دکتر سید مهدی طباطبایی افزود: تیم‌های بهداشتی این دانشگاه به طور شبانه روزی و با امکانات کامل مسائل بهداشتی مرز را مورد بررسی قرار می دهند.

زوار پاکستان از مرز میرجاوه واقع در ۷۵ کیلومتری شرق زاهدان وارد استان سیستان و بلوچستان می شوند.

ایران اسلامی از طریق استان سیستان و بلوچستان افزون بر ۹۰۰ کیلومتر با کشور پاکستان و ۳۰۰ کیلومتر با کشور افغانستان مرز زمینی دارد
تعداد بازدید : ۱۸۸
(شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸) ۰۷:۳۴
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید