چهارشنبه / ۲۱ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۳:۲۷
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۹۱۰۵
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زاهدان:

اهل تشیع و تسنن باید به نظرات کارشناسی پزشکی عمل کنند

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: اگر قرار است تصمیمی گرفته شود که عاقلانه و بر طبق نظر کارشناسی باشد تفاوتی بین اهل تشیع و تسنن وجود ندارد و باید به آن عمل کنند.

(چهارشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۸) ۱۳:۲۷
به گزارش روابط عمومی استانداری؛ حجت الاسلام و المسلمین مصطفی محامی در جلسه ستاد مبارزه با بیماری کرونا سیستان و بلوچستان اظهار داشت: از تمامی عزیزانی که در راستای مقابله با این بیماری تلاش می‌کنند قدردانی کرده و ان شاءالله این بلا به زودی از سر مردم ما کم خواهد شد.

وی افزود: کار مقابله با این بیماری کاری بزرگ است که نیاز به روحیه جهادی دارد و به حمدالله روحیه عزیزان نیز جهادی است که جای قدردانی دارد.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: به حکم عقل و هم به حکم شرع ما تابع نظر کارشناسی عزیزان در مجموعه‌های پزشکی هستیم؛ بنابراین عزیزان باید در این رابطه نگاه مناسب و عاقلانه داشته و اعلام کنند.

محامی تاکید کرد: با توجه به نظر کارشناسانی مسوولان علوم پزشکی ما نیز نماز جمعه را تعطیل کرده که در این بین اهل تشیع نسبت به نماز جمعه حکم واجب تخییری دارند که نسبت به اینکه حفظ سلامت مردم مهم تر بود نمازهای جمعه تعطیل شد.

وی افزود: اما در بین اهل سنت نماز جمعه واجب تعیینی است و برای همین تصمیم برای تعطیلی نمازهای اهل سنت سخت تر بوده اما جان انسان‌ها نیز از آن واجب تر است و باید تضمینی درست گرفته شود.

نماینده رهبر معظم انقلاب در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان تصریح کرد: اگر قرار است تصمیمی گرفته شود که عاقلانه و بر طبق نظر کارشناسی باشد می بایست ابلاغ شود و تفاوتی بین اهل تشیع و تسنن نیز وجود ندارد و باید به آن تن داده شود.

حجت الاسلام محامی تاکید کرد: ما باید هم مردم را نسبت به رعایت مسائل بهداشتی حساس و به گونه‌ای عمل کنیم که آرامش روانی آنها را از بین نبریم.

وی خاطرنشان کرد: ما باید همه اقدامات بهداشتی را انجام دهیم و در کنار آن خود و دیگران را نسبت به عبادت، دعا و انس با قرآن و اهل بیت در فرصت ماه رجب و شعبان که در پیش داریم توصیه کنیم.

امام جمعه زاهدان گفت: قرآن شفای دردهای جسمی و روحی است و در این زمان نباید از شفیع قرار دادن پیامبر(ص) و اهل بیت (ع) غافل شد.
تعداد بازدید : ۱۴۲
(چهارشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۸) ۱۳:۲۷
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید