دوشنبه / ۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۰۷:۳۶
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۹۲۱۱
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

ارزیابی عملکرد دستگاه های اجرایی سیستان و بلوچستان در تسهیلات ابلاغی ۷۰۰ میلیارد تومان از محل تبصره ۱۸

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری سیستان و بلوچستان از بررسی عملکرد دستگاه‌های اجرایی استان در جذب ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار ابلاغی بند الف تبصره ۱۸ خبر داد.

(دوشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۹) ۰۷:۳۶
به گزارش روابط عمومی استانداری ؛ ماندانا زنگنه در کارگروه تخصصی اشتغال سیستان و بلوچستان اظهار داشت: براساس اعتبار ابلاغی پیش‌بینی می‌شود با اعطای این تسهیلات زمینه اشتغال ۴۰ هزار نفر در استان فراهم شود.

وی ادامه داد: به‌منظور بهره‌گیری هر چه سریعتر از این تسهیلات ۷ بانک عامل موکلف شدند تا یک هفته آینده طرح‌های مختلف اشتغالزایی استان را مورد بررسی قرار دهند.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری سیستان و بلوچستان با اشاره به تسهیلات اشتغال روستایی گفت: منابع تسهیلاتی مرحله پنجم تسهیلات روستایی تامین و بزودی به بانک‌های عامل استان ابلاغ خواهد شد.

وی افزود: عملکرد سیستان و بلوچستان در جذب تسهیلات روستایی در چهار مرحله قبلی بسیار مطلوب بوده به طوریکه موفق به کسب رتبه سوم کشوری در این زمینه شده است.

زنگنه ادامه داد: در این نشست عملکرد دستگاه‌ها و بخش‌های اقتصادی مورد بررسی قرار گرفت و برنامه‌ریزی شد که از بخش‌هایی که جذب کمتر داشتند به سایر بخش‌هایی که امکان جذب و منقاضی دریافت تسهیلات دارند جابجا شود.

وی بیان کرد: طرح اشتغال روستایی از برنامه‌های اولویت‌دار دولت محسوب می‌شود که با هدف ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی در سال‌های اخیر به اجرا در آمده است.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری سیستان و بلوچستان ادامه داد: این استان از استان‌های پیشگام در زمینه طرح اشتغالزایی روستایی است.

وی با اشاره به اهداف بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه گفت: در قالب این ماده قانونی اجرای برنامه اشتغال گسترده و مولد با تاکید بر اشتغال جوانان، دانش آموختگان دانشگاهی، زنان و اشتغال حمایتی مورد تاکید است.

زنگنه با اشاره به برخی مشکلات تسهیلات بخش کشاورزی ماده ۱۸ گفت: عدم تامین یارانه برای بخش کشاورزی در این‌ماده سبب شد تا تسهیلات این بخش با نرخ سود ۱۴ درصد ارائه شود که عدم استقبال فعالان این حوزه را در پی داشته است.

وی ادامه داد: بر اساس هماهنگی با سایر استان‌ها مقرر شد مشکلات این بخش با سازمان برنامه و بودجه ابلاغ شود تا با اختصاص یارانه موردنظر و ابلاغ به بانک‌ها زمینه دریافت تسهیلات با سود مناسب در این بخش فراهم شود.

تعداد بازدید : ۱۷۱
(دوشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۹) ۰۷:۳۶
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید