شنبه / ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۷:۱۸
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۹۲۲۶
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
احمدعلی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان:

تکریم شأن و منزلت معلم و جایگاه علم و ادب و تربیت وظیفه همه آحاد جامعه است

در دومین روز از هفته گرامیداشت مقام معلم صورت گرفت:

(شنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹) ۱۷:۱۸
استاندار با حضور در اداره کل آموزش و پرورش ،ضمن دیدار با مدیرکل و کارکنان ستادی، هفته گرامیداشت مقام معلم را تبریک گفت.

در دومین روز از هفته گرامیداشت مقام معلم، احمدعلی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان با حضور در اداره‌کل آموزش و پرورش استان با حمیدرضا رخشانی مدیرکل و کارکنان ستادی دیدار و از تلاش های خالصانه و ماندگار معلمان پرتلاش و سخت کوش استان که نقش ارزنده‌ای در روشنگری و آگاهی فرزندان این سامان برعهده دارند قدردانی نمود.
 
موهبتی در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از حضور در مجموعه ستادی اداره کل ،تکریم شأن و منزلت معلم و جایگاه علم و ادب و تربیت را وظیفه همگانی دانست .

وی گفت : عبادت جز خدمت به خلق نیست و آموزش و پرورش در راس همه دستگاه‌ها وظیفه آگاهی بخشی و روشنگری در جامعه مخاطبان خود را دارد و این اوج خدمت به خلق است .

استاندار افزود : مطهری پاره تن امام بود  و این روز بزرگ به نام معلم نامگذاری شده است که زبان قاصر از بیان و تشریح این جایگاه است.

وی خاطرنشان کرد: کاری که در ایام تعطیلی مدارس از سوی معلمان صورت گرفت تغییر بنیادین و جهاد گونه ای در روش‌های سنتی و متفاوت با گذشته بود.


موهبتی ادامه داد: شرایط ویژه سیستان و بلوچستان با کمبود های تاریخی و مشکلات عدیده ،موجب سختی کار در بخشهای مختلف به ویژه معلمین عزیز در این وادی شده و می شود.
 
استاندار خاطرنشان کرد: پراکندگی جغرافیایی استان و شرایط حاکم و عقب ماندگی طولانی مدت در سالیان متمادی در بسیاری از حوزه‌ها کار را دوچندان مشکل و سخت می‌کند که در بخش تعلیم و تربیت از حساسیت خاصی این موضوع برخوردار است.

وی ادامه داد:  اعتقاد داریم با همه این سختی‌ها و مشکلات، آموزش و پرورش و معلمان انگیزه بلند و زیادی برای تربیت فرزندان این سامان دارند.

استاندار بیان کرد : با توجه به شرایط جمعیتی استان و جوان بودن آن، سالانه حدود ۲۵ هزار دانش آموز افزایش داریم که تکرار کمبود تاریخی فضای آموزشی را به دنبال داشته و می‌طلبد در این حوزه تلاش بیشتری صورت پذیرد.

موهبتی خاطر نشان کرد: بهره گیری از فرصتها برای خدمت و تلاش در راه رضایت خلق و آحاد جامعه مهم است.

وی توسعه نیروی انسانی را مهمترین رکن هر جامعه ای عنوان نمود و افزود: محور این توسعه، آموزش و پرورش است.

استاندار کیفیت بخشی آموزشی و اهمیت و نقش آن در دستگاه تعلیم و تربیت را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: آموزش و پرورش با بهره گیری از خرد ورزی، همگرایی و هم‌افزایی توانسته شرایط خوبی را در حوزه تحصیل و تربیت فرزندان این سامان ایجاد نماید.

موهبتی در پایان این دیدار گفت: اهمیت آموزش و پرورش بر هیچ کس پوشیده نیست و برای ارج نهادن به جایگاه مهم و ویژه این دستگاه فرهنگی و اخلاقی، استانداری سیستان و بلوچستان برای تحقق اهداف و برنامه های آن آمادگی همه جانبه دارد.
 
مدیر کل آموزش و پرورش استان هم در این دیدار ،ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید مطهری، از وی به عنوان استاد کامل و نمونه بارز انسانیت یاد کرد.

حمیدرضا رخشانی اظهار کرد :تلاش همکاران ما در ایام اخیر و شرایط تعطیلی مدارس در حوزه آموزش مجازی و استقراراین فرآیند ستودنی است.

وی گفت : معلمان این سامان جهادگونه و باهمتی مثال زدنی و عشق و ایثار خودشان برای تحقق اهداف آموزشی پای کار بوده و هستند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان افزود :اقدام ابتکاری و بدیع استاندار و حضور وی در مجموعه اداره کل آموزش و پرورش و تجلیل از جایگاه اخلاق و دانش در نوع خود کم نظیر است و قدردان همه حمایت ها و همراهی های مسئولین به دستگاه تعلیم و تربیت هستیم.

تعداد بازدید : ۱۸۵
(شنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹) ۱۷:۱۸
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید