دوشنبه / ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۲:۲۱
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۹۲۳۱
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

تاکید معاون استاندار بر تهیه طرح جامع پایانه گمرک مرزی میرجاوه

معاون امنیتی و انتظامی استاندار گفت: طرح جامع پایانه گمرک مرزی میرجاوه که سال گذشته مطرح شده باید پیگیری شود تا استانداردهای لازم برای صادرات و واردات و تردد زائران پاکستانی فراهم شود .

(دوشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹) ۱۲:۲۱

به گزارش روابط عمومی استانداری جلسه ستاد اربعین به ریاست محمد هادی مرعشی معاون امنیتی و انتظامی استاندار و با حضور اعضای این ستاد در استانداری برگزار شد .

گفتنی است در این نشست مشکلات و کمبودهای پایانه مرزی میرجاوه برای تردد زائران پاکستانی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و هر یک از اعضای ستاد گزارش های لازم را ارائه دادند .

مرعشی اظهار داشت: سال گذشته طرحی برای پایانه های مرزی استان مصوب شده که این طرح در پایانه مرزی میرجاوه به طور ویژه باید پیگیری و اجرایی شود تا استانداردهای لازم برای واردات و صادرات کالا و همچنین تردد زائران پاکستانی فراهم شود .

وی گفت: دو بانده شدن مسیر میرجاوه به زاهدان و اصلاح محور ریلی میرجاوه به زاهدان نیز از اقداماتی است که از سوی مجموعه استانداری در حال پیگیری است تا زائران بتوانند به طور مستقیم از مسیر ریلی استفاده کنند.
معاون امنیتی و انتظامی استاندار گفت: یکی از بخش‌هایی که نیاز به پیگیری دولت پاکستان دارد محور تفتان تا کویته است که نیازمند ساخت مجتمع‌های رفاهی در این مسیر است.
وی تصریح کرد: مسیر میرجاوه - زاهدان و نصرت‌آباد نیز نیازمند ایجاد مجتمع‌های رفاهی است که باید صدور مجوز ساخت این مجتمع ها بر اساس قوانین مربوطه جزو برنامه‌های اجرایی سالجاری قرار گیرد.

مرعشی افزود: صدور سیم‌کارت برای زوار نیز از موارد مهمی است که این موضوع نیز از طریق مخابرات پیگیری خواهد شد که به صورت محدود سیم کارت هایی را برای زائرین پاکستانی طراحی نمایند.
وی گفت: زائرسرا هایی که در داخل شهر اقدام به ارائه خدمات می نمایند نیز باید در قالب موکبهای مصوب شده تجمیع و ارائه خدمات نمایند.
این مقام خاطرنشان کرد: باید از کمک های مردمی از سراسر کشور نیز برای ارائه خدمات بهتر و رفع کمبودها نیز کمک بگیریم و از طریق فضای مجازی کمک‌های مردمی را جمع آوری کنیم .

وی ادامه داد : کمیته مشارکت های مردمی در این امر باید فعال شود چرا که بسیاری از مردم می‌خواهند کمک کنند اما ابهام اینکه کجا و به چه شکل کمک کنند وجود دارد لذا کمیته مشارکت های مردمی این امر را باید تسهیل کند.
وی افزود: همچنین نیازمندی‌ها را باید مشخص کنیم و از استان‌های معین نیز پیگیری کنیم و هر یک از دستگاه‌های اجرایی از دستگاه هم‌تراز خود در استان معین پیگیری برای جلب کمک ها را داشته باشد.
معاون استاندار گفت : برای بررسی مشکلات مربوط به زوار و رفع آن نشست با سرکنسول ایران در کویته را پیگیری می‌کنیم و از ایشان دعوت می‌کنیم با حضور در جلسات ما، آنچه را که لازم است، در آنسوی مرز پیگیری و مطرح نماید.
وی از برگزاری جلسه کمیته امنیتی اجلاس مرزی خبر داد و گفت: جلسه کمیته امنیتی اجلاس مرزی قرار است به زودی در میرجاوه برگزار شود و در صورت آمادگی دولت پاکستان این جلسه قبل از اربعین برگزار خواهد شد که در این جلسه موارد به طور مشترک پیگیری خواهد شد.


تعداد بازدید : ۱۵۴
(دوشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹) ۱۲:۲۱
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید