چهارشنبه / ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۰۸:۲۱
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۹۲۳۶
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

پیگیری مسائل مربوط به گمرکات استان توسط استاندار سیستان و بلوچستان

استاندار سیستان و بلوچستان طی دیدار با رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران مسائل مربوط به گمرکات مرزی استان با دو کشور پاکستان و افغانستان را مورد گفتگو و پیگیری قرار داد.

(چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹) ۰۸:۲۱
به گزارش روابط عمومی استانداری، احمدعلی موهبتی "استاندار" در این دیدار با اشاره به اهداف و برنامه های توسعه استان، به ضرورت توسعه گمرکات و افزایش مرزهای رسمی تاکید کرد.

موهبتی گفت: با توجه به نرم فعلی کشور در مرزها، استان باید دست کم پنج مرز رسمی داشته باشد که در حال حاضر فقط مرز میرجاوه و میلک فعال اند و خواستار تسریع در پیگیری و راه اندازی مرزهای ریمدان، پیشین و کوهک شد.

وی همچنین با توجه به حجم کالا و تردد از مرز میلک، خواستار افزایش ساعات فعالیت گمرک مزبور شد.

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به شتاب بخشی در روند سرمایه گذاری در کشورهای همجوار، اظهارداشت: تسریع در راه اندازی مرز ریمدان برتری موقعیت جمهوری اسلامی ایران را در قبال سرمایه گذاری های مشترک چین و پاکستان برای دسترسی به کشورهای آسیای مرکزی فراهم خواهد کرد.

احمدعلی موهبتی خاطرنشان کرد: با توجه به مشکلات ساختار اداری و نیروی انسانی واحدهای گمرک در مرز جنوب شرقی کشور، استانداری در جهت حل مشکلات اداری، ومجوز جذب 9 نفر نیروی انسانی اقدامات لازم را انجام داده است.

استاندار همچنین با توجه به تمایل کشور پاکستان برای راه اندازی مرز رسمی کوهک، خواستار پیگیری و همکاری گمرک در این خصوص شد.

وی با توجه به ضرورت فعالیت بازارچه ها در تعریف نشدن مرزهای رسمی زمینی، گفت: در صورت راه اندازی مرزهای رسمی، هماهنگی فعالیت این دو بخش در چارچوب قوانین قابل انجام است.

نماینده عالی دولت در سیستان و بلوچستان؛ توجه به تعاملات مثبت و تامین خدمات مورد نیاز کشورهای همجوار را در چارچوب توسعه منطقه امر محوری دانست و بیان داشت: بدون لحاظ این نکته، موفقیت برنامه توسعه اقتصادی به ویژه در حوزه صادرات حاصل نخواهد شد.

استاندار سیستان و بلوچستان در پایان با توجه به تقاضای کشور افغانستان در محدوده مرز گمشاد، خواستار صدور مجوز صادرات سوخت و گاز از بازارچه مزبور شد و بر تسریع در نصب دستگاه های X-Ray در گمرک های استان تاکید و آن را در جهت نظارت بهتر بر روند صادرات و واردات و تسهیل امور مردم، ضروری دانست.

رئیس کل گمرک نیز ضمن قدردانی از توجه استاندار به مسائل گمرک استان، به توجه ویژه سازمان گمرک به مسائل استان و ایجاد انگیزش بیش تر برای متصدیان در جهت روان سازی امور گمرکی و رونق تجارت مرزی اشاره کرد و در خصوص افزایش ساعات کار گمرک میلک و اجازه ورود موقت کالا از برخی بازارچه ها قول مساعد داد.

میراشرفی همچنین گفت: گمرک، تشکیل کارگروه مرزی را برای تحقق مرزهای رسمی مورد نظر استان پیگیری خواهد کرد.

وی در خصوص حل مشکلات صادرات و واردات از میرجاوه گفت: گمرک و منطقه ویژه اقتصادی میرجاوه را یکی خواهیم کرد.

گفتنی است در این نشست مقرر شد؛ طی هفته آینده کارگروه ویژه مرز و ساماندهی بازارچه ها با حضور دستگاه های اجرایی ذی ربط تشکیل و مسائل استان مطرح و تصمیم گیری شود.
تعداد بازدید : ۲۱۹
(چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹) ۰۸:۲۱
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید