یکشنبه / ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۹:۰۹
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۹۲۴۹
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندار سیستان و بلوچستان:

مهر تایید مقام معظم رهبری بر مجموعه اقدامات ستاد ملی مدیریت و مقابله با بیماری کرونا موجب دلگرمی همه دست‌اندرکاران شد

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به گذشت ۸۰ روز از درگیری کشور با بیماری کرونا و گزارش امروز ریاست جمهوری در بیستمین جلسه ستاد ملی مقابله و مدیریت با بیماری کرونا؛ مهر تایید مقام معظم رهبری بر مجموعه اقدامات این ستاد در سطح کشور موجب دلگرمی همه دست اندرکاران و مسئولان کشوری و استانی شد.

(یکشنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹) ۱۹:۰۹
به گزارش روابط عمومی استانداری، احمد علی موهبتی "استاندار سیستان و بلوچستان" در حاشیه جلسه ستاد ملی مدیریت و مقابله با بیماری کرونا که با حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی، ریاست جمهوری، اعضای این ستاد و روسا و اعضای ستادهای استانی به صورت ویدیو کنفرانس برگزار می‌شد، گفت: در این جلسه؛ موضوع همراهی و توجه مردم و همچنین هماهنگی و همدلی همه ارکان نظام به ویژه سران قوای سه گانه و مسئولان لشکری و کشوری مورد تاکید رئیس جمهوری و تایید مقام معظم رهبری بود.

موهبتی گفت: این هماهنگی و همدلی در سیستان و بلوچستان به صورت ویژه وجود داشت و هم در بخش آموزش و هم در بحث پیشگیری با رعایت فاصله گذاری اجتماعی بسیار محسوس و حائز اهمیت بود.
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: علی رغم پایین بودن شاخص های بهداشتی و درمانی در سیستان و بلوچستان، مجموعه اقدامات حمایتی اقشار مختلف، نهادها و دستگاه‌ها در این بخش موجب شد؛ کادر بهداشت و درمان اقدامات بسیار خوبی برای مقابله با این بیماری انجام دهند.

وی در ادامه به اقدامات داوطلبانه نهادها و مردم از جمله گندزدایی و تولید اقلام بهداشتی اشاره کرد و افزود: در عین حال که این بیماری به شدت سلامت جامعه را تهدید می کند، پای کار آمدن همه دستگاه‌های اجرایی، نظامی، خدماتی، امدادی و به ویژه مردم و انجام این اقدامات یک بار دیگر ایثار و فداکاری ملت ایران در دوران دفاع مقدس را برای همگان تداعی کرد.

رئیس ستاد استانی مدیریت و مقابله با بیماری کرونا خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه شیوع این بیماری موجب شد عده ای از مردم شغل و منبع درآمدشان را از دست بدهند، در راستای کمک به این افراد، رزمایش همدلی و کمک‌های مومنانه در کشور شکل گرفت که این کمک ها در سیستان و بلوچستان به اوج خودش رسید و بسته های مواد غذایی و کمک های معیشتی بین اقشار آسیب‌پذیر توزیع شد.

موهبتی ادامه داد: از آنجایی که در سیستان و بلوچستان بخشی از جمعیت تحت پوشش نهادهای حمایتی نبودند، کمک‌های دستگاه‌ها و سازمان‌های حمایتی کشوری از جمله بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، آستان قدس رضوی، بسیج و مجموعه خیرین کشوری در قالب موسسه هاسب که ۱۱۰ موسسه خیریه در آن فعالیت دارند، بین افراد نیازمند توزیع شد.

استاندار به کمک ۲۵ میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان کشور و توزیع آن در بین افراد شناسایی شده اشاره کرد و افزود: این افراد تحت پوشش سازمان ها و نهادهای حمایتی نیستند و هیچ‌گونه یارانه‌ای دریافت نمی‌کنند.

احمدعلی موهبتی در بخش بعدی سخنانش بیان داشت: علی‌رغم تلاش دانشمندان جهان و ایران برای شناخت بیماری و کشف دارو؛ تاکنون نتیجه‌ای حاصل نشده و این بیماری همچنان ناشناخته است.

وی اضافه کرد: در این شرایط؛ فاصله گذاری؛ بهترین اقدامی است که می‌توان انجام داد لذا در این راستا برنامه های مهم عبادی از جمله نماز جمعه که در طول تاریخ تعطیل نشده بود، تعطیل شد و جا دارد که از همراهی همه روحانیون، علما و مردم شریف استان قدردانی کنم.

استاندار تصریح کرد: علی رغم استمرار بازگشایی ها مردم باید توجه داشته باشند، که خطر این بیماری جدی است و در صورتی که پروتکل ها و اصول بهداشتی رعایت نشود، تضمینی برای برگشت بیماری وجود ندارد که در این صورت مجبور به اعمال محدودیت‌های مجدد هستیم لذا انتظار داریم؛ مردم خوب استان همراهی لازم را داشته باشند.

وی در پایان گفت: مرحله دوم کمک های همدلی و مومنانه از دیروز آغاز شده و امیدواریم در این ماه مبارک رمضان که ماه انفاق و همدلی است، همه کسانی که توانایی مالی دارند در این زمینه نقش کمک کننده ایفا کنند تا اقشار ضعیف جامعه در این شرایط سخت دچار آسیب نشوند.

تعداد بازدید : ۱۵۴
(یکشنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹) ۱۹:۰۹
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید