شنبه / ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۲۲:۳۴
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۹۲۶۷
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

کرونا همدلی را در سیستان و بلوچستان به اوج رساند

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: انتشار ویروس کرونا با وجود تمام مشکلاتی که به‌همراه داشت همدلی و وفاق را در این استان به اوج خود رساند.

(شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹) ۲۲:۳۴
احمدعلی موهبتی  در شورای اداری سیستان و بلوچستان اظهارداشت: توجه به تشکل‌های مردم نهاد در بحران‌های بزرگ همچون انتشار ویروس کرونا از اثرگذاری زیادی برخوردار هستند.

وی تاکید کرد: نقش علما، بزرگان، گروه‌های جهادی و بسیج در مساله کرونا در سیستان وبلوچستان بسیار قابل تقدیر بود.

استاندار سیستان وبلوچستان گفت: پارسال طرح‌های بسیار خوبی برای توسعه این استان انجام و در حال انجام است.

وی ادامه داد: الحاق بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری به منطقه آزاد چابهار، گازرسانی، راه آهن،آبرسانی، فعال کردن بازارچه‌های مرزی، فعال کردن واحدهای تولیدی و توسعه سواحل مکران از جمله اقدامات توسعه‌ای بود که پارسال در سیستان و بلوچستان انجام شد.

موهبتی بیان کرد: برای نخستین بار بعد از ۲۵ سال منطقه آزادچابهار دارای مرز زمینی و دریایی شد که این امر در توسعه سیستان و بلوچستان نقش بسیار مهمی دارد.

وی تصریح کرد: منطقه آزاد سیستان در کنار وجود منطقه آزاد چابهار ۲ بال توسعه سیستان و بلوچستان محسوب می‌شود که امیدواریم به تصویب برسد.

استاندار سیستان وبلوچستان گفت: توجه به زیرساخت‌ها و طرح‌های توسعه‌ای این استان در سال ۹۹ باید مورد توجه مدیران باشد.

وی بیان کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی سیستان وبلوچستان زمینه را برای نقش آفرینی بخش خصوصی در این استان فراهم سازند.

موهبتی اظهارداشت: مدیران دستگاه‌های اجرایی بسته‌هایی از ظرفیت‌های سیستان وبلوچستان را تهیه و تحویل دفتر وزارت امورخارجه دهند تا در اختیار سرمایه گذاران کشورهای همسایه قرار گیرد.

وی افزود: تکمیل پروژه‌های نیمه تمام در سیستان و بلوچستان در سال جدید باید در اولویت کاری مسوولان باشد.

استاندار سیستان وبلوچستان گفت:۲ سند مهم توسعه سواحل مکران و سند آمایش سرزمین پارسال انجام شده که این امر در توسعه منطقه نقش بسزایی دارد.

وی تاکید کرد: سند توسعه سواحل مکران برای توسعه سیستان و بلوچستان بسیار موثر است بنابراین باید به این سند توجه بسیار زیادی شود.

موهبتی تصریح کرد: همه اسناد توسعه سیستان و بلوچستان باید بروزرسانی شوند تا در توسعه این استان نقش آفرین باشد.

وی همچنین با تبریک به منتخبان مردم سیستان و بلوچستان در مجلس شورای اسلامی گفت: منتخبان مردم در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی برای جذب اعتبارات بیشتر به این استان تلاش کنند.

جانشین نماینده رهبر معظم انقلاب در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان نیز در این نشست اظهارداشت: ویروس کرونا با تمام مشکلاتی که داشت همدلی، وفاق و مواسات را در بین مردم به وجود آورد.

حجت الاسلام علیرضا بی‌نیاز گفت: با وجود مشکلاتی که در زمینه ویروس کرونا در سیستان وبلوچستان وجود دارد اما با همدلی و همفکری می‌توان بحران‌های بزرگ را به خوبی پشت سر گذاشت.

وی بیان کرد: امسال با وجود مشکلات زیادی که در زمینه ویروس کرونا داشتیم اما پیام رهبر معظم انقلاب در زمینه مواسات در ماه مبارک رمضان بسیاری از این مشکلات را برطرف کرد.

جانشین نماینده رهبر معظم انقلاب در امور اهل سنت سیستان وبلوچستان گفت: همدلی و همیاری در شرایط کرونایی در تمام استان‌های کشور لازم است اما در این استان بیشتر از همه نیازمند این همدلی و همیاری هستیم.

وی بیان کرد: نامگذاری امسال از سوی رهبر معظم انقلاب به سال جهش تولید در این شرایط سخت نشانگر این است که با روحیه جهادی و همت بلند می‌توان به تمام اهداف رسید.

حجت الاسلام بی نیاز اظهارداشت: جهادی کار کردن و با تمام توان به میدان آمدن در شرایط کنونی یک وظیفه دینی و ملی است.

گفتنی است در این نشست نمایندگان منتخب مردم سراون و خاش به لزوم همدلی و اتحاد برای پیشرفت سیستان و بلوچستان تاکید کردند
تعداد بازدید : ۱۷۱
(شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹) ۲۲:۳۴
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید