یکشنبه / ۲۰ مهر ۱۳۹۹ / ۰۷:۵۶
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۹۶۳۷
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

تاکید استاندار بر اجرای مجتمع آبرسانی سد پیشین در حداقل زمان ممکن

استاندار گفت: خط انتقال و اتصال مجتمع آبرسانی زیر مجموعه سد پیشین به مجتمع آبرسانی تلنگ، پلان و پیرسهراب باید در حداقل زمان ممکن به بهره برداری برسد.

(یکشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۹) ۰۷:۵۶

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ احمد علی موهبتی استاندار در مراسم کلنگ زنی خط انتقال و اتصال مجتمع آبرسانی زیرمجموعه سد پیشین به مجتمع آبرسانی تلنگ، پلان و پیرسهراب گفت: در نیمه دوم سال جاری و با شروع ماه ربیع اول اقدامات خوبی در حوزه آب رسانی در منطقه رقم می‌خورد و پروژه‌ای با ۳۹۰ میلیارد تومان اعتبار در منطقه شروع خواهد شد که البته این رقم کافی نیست و باید از سایر منابع نیز اعتبار اختصاص یابد و چه از طریق ماده ۵۶ و چه سایر منابع این طرح شتاب فزاینده بگیرد.

موهبتی تاکید کرد: این پروژه با همت پیمانکاران و مشاوران پروژه باید در بازه زمانی حداقل به بهره‌برداری برسد.

وی خاطرنشان کرد: به پیمانکاران قول می‌دهم که در حوزه تامین منابع مالی این پروژه با مشکل مواجه نخواهند شد و در همین شرایط کنونی کشور که با بحران اقتصادی مواجهیم منابع مالی مورد نیاز این پروژه تا پایان سال مالی ۹۹ قابل پرداخت خواهد بود.


استاندار ادامه داد: یکی از ویژگی های این طرح آبرسانی این است که به گونه‌ای طراحی شده که اگر سد پیشین آب نداشته باشد روستاهای پایین دست سد از سد زیردان آب می گیرد و اگر سد زیردان آب نداشته باشد از سد پیشین تامین آب خواهد شد که این ویژگی بسیار مفید و اثرگذار خواهد بود.

وی تاکید کرد: این خط انتقال در بازه زمانی سه ماهه انجام خواهد شد.

موهبتی گفت: پروژه آب مقدمه ای برای اقدامات بعدی در منطقه است که عزت آفرینی مردم را فراهم می کند.

موهبتی گفت: در سالهای گذشته سد زیردان و پیشین که از اقدامات بزرگ نظام است احداث شده اما متاسفانه شبکه آبرسانی پایین دست این سدها اجرا نشده و مردم در مضیقه جدی تامین آب هستند که از طرف خودم و به نمایندگی از دولت از مردم جنوب استان و روستاهای پایین دست سد عذرخواهی می‌کنم.

موهبتی ادامه داد: بخش تولید نیز باید به آن توجه شود چرا که تلاش در حوزه تولید عزت آفرینی برای هر کشوری است و اگر تولید نباشد مردم آن کشور ذلیل می شوند.

وی گفت: مرز ریمدان در حوزه اقتصاد و تولید در کشور بسیار نقش آفرین خواهد بود که امیدواریم در یک ماه آینده به صورت رسمی راه اندازی شود.

این مقام افزود: فرودگاه چابهار نیز یکی از زیرساخت‌های توسعه است و چابهار را به مراکز قدرت و ثروت در دنیا نزدیک می کند که ۲۵ سال محدودیت اجرای این فرودگاه، ۲۵ سال توسعه در منطقه را به تعویق انداخت و معطل کرد.

استاندار تاکید کرد: روند احداث این فرودگاه با همه موانع باید ادامه یابد.

تعداد بازدید : ۱۸۰
(یکشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۹) ۰۷:۵۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید