یکشنبه / ۲۰ مهر ۱۳۹۹ / ۰۹:۲۹
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۹۶۳۹
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

با امر به معروف فرهنگ‌های درست در جامعه نهادینه شود

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: بسیاری از فرهنگهای خوب مثل فرهنگ کار در حال تغییر و فراموشی هستند که باید با امر به معروف، فرهنگهای درست در جامعه نهادینه شود.

(یکشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۹) ۰۹:۲۹
به گزارش روابط عمومی استانداری؛ در دیدار محسن اکبری دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان با احمدعلی موهبتی “استاندار” که ظهر امروز در استانداری انجام شد؛ استاندار با بیان اینکه بسیاری از فرهنگهای خوب مثل فرهنگ کار در حال تغییر و فراموشی هستند؛ اظهار داشت: باید به موضوع امر به معروف توجه بیشتری شود چرا که در غیر اینصورت ارزش های والای انسانی از بین میرود.

وی نقش رسانه ها در انعکاس واقعیت‌ها و تغییر رفتارها و فرهنگهای غلط و شفاف‌سازی در کنار مطالبه گری و انعکاس مشکلات و خدمات را مصداق امر به معروف دانست.

استاندار اضافه کرد: رسانه‌ها در کنار مطالبه گری باید رویدادها و خدمات را نیز انعکاس دهند، بطور مثال در موضوع صفهای گاز، فقط صف‌ها به تصویر کشیده شده است، اما رسانه ها به چرایی این موضوع نپرداختند.

موهبتی در توضیح این موضوع، تصریح کرد: با معین‌سازی سه استان برای اجرای خطوط انشعاب گاز، میزان انشعاب‌گذاری در شهر زاهدان از ۲درصد به ۴۰درصد افزایش یافته و شهروندان از نعمت گاز شهری برخوردار شده اند و سهمیه گاز مایع استان نیز نسبت به سال گذشته ۴۰ درصد افزایش یافته است، این در حالی است که علیرغم این اتفاقات خوب، مشکل کمبود سیلندر گاز نسبت به سال‌های گذشته بیشتر شده است، چون بخش قابل توجهی از سیلندرهای گاز به جای سوخت به صورت غیراستاندارد و پر خطر در خودروها استفاده می‌شود.

وی گفت: یکی از مشکلات در استان کم‌رنگ‌شدن‌فرهنگ کار و تلاش است به طوری که باغداران محصول خرما را در استان بدون چیدن و بسته بندی بر روی درخت به دلالان می‌فروشند و در جای دیگر کمیته امداد امام(ره) و بنیاد مسکن برای احداث ۱۲هزار خانه محرومین در برخی مناطق استان به رغم وجود نیروی کار، با کمبود کارگر مواجه هستند و اینها مواردی است که نیازمند امر به معروف است و باید بر روی آنها کار شود تا ارزش‌های والای انسانی ارتقا یابد.

استاندار با اشاره به موضوع کرونا نیز گفت: نباید اجازه دهیم که مردم نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی بی‌تفاوت شوند و تلاش‌ها برای فرهنگ سازی در بین مردم برای ایجاد حساسیت و رعایت پروتکل ها افزایش یابد.


موهبتی افزود: در بحث فرهنگسازی برای نظافت معابر و فضای عمومی به گونه‌ای فرهنگ سازی شده که بین روستاها و شهرداریها در زمینه نظافت و بازسازی و بازگشایی معابر رقابت بوجود آمده است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان نیز در این دیدار اظهار داشت: به دلیل شرایط بحران اقتصادی، ۹۸درصد از کارهای عمرانی در سایر استانها تعطیل شده اما در استان سیستان و بلوچستان پروژه‌های زیربنایی بزرگ همچون گازرسانی، راه آهن، بندر، کشت و صنعت، و حذف مدارس کپری در حال انجام است.

محسن اکبری تصریح کرد: این اقدامات دولت در استان در شرایط کم پولی و بحران اقتصادی مانند عملکرد رزمندگان در زمان جنگ است.

وی ادامه داد: فضای مطالبه‌گری در بین مردم شکل گرفته و ستاد امر به معروف و نهی از منکر برای ساماندهی این مطالبه‌گری و جلوگیری از ورود بیگانگان و سودجویان به موضوعات استان ورود پیدا کرده و مطالبه گری در چارچوب قانون گرایی را دنبال می‌کند .

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان افزود: ستاد امر به معروف و نهی از منکر اولین دوره آموزش امر به معروف و نهی از منکر را برای رسانه ها برگزار کرده تا شیوه صحیح کاربرد این شیوه ای صحیح مطالبه گری را آموزش دهد.

تعداد بازدید : ۱۸۳
(یکشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۹) ۰۹:۲۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید