پنج شنبه / ۲۴ مهر ۱۳۹۹ / ۰۷:۴۶
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۹۶۴۳
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
قالیباف:

‌مناطق محروم را فراموش نمی‌کنیم

رئیس مجلس با بیان اینکه سیستان وبلوچستان در بودجه ۱۴۰۰ به شکلی ویژه دیده می‌شود تا بخشی از محرومیت آن برطرف شود گفت: برای ما قابل قبول نیست ۵۰۰ هزار نفر در سیستان و بلوچستان برای آب آشامیدنی مشکل داشته باشند.

(پنج شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۹) ۰۷:۴۶
محمد باقر قالیباف در یادواره شهدای وحدت اظهار داشت: هیچ گاه در مجلس مناطق محروم را فراموش نمی‌کنیم، هرگز فکر نکنید که در تهرانیم و با مردم مستضعف و مناطق محروم فاصله گرفته‌اید، به یاد شما هستیم.

وی افزود: در اصلاح بودجه 1400 اولویت مجلس یازدهم رسیدگی به مناطق محروم و کم برخوردار است و آن‌هایی است که همه ما به آن‌ها مدیونیم که سیستان و بلوچستان یکی از این استان‌هاست.


قالیباف تصریح کرد: برای ما قابل قبول نیست که 500 هزار نفر در سیستان و بلوچستان مشکل آب آشامیدنی داشته باشند و یا تعداد زیاد در حوزه سلامت مشکل داشته باشند، همه این‌ها را می‌بینیم و در اصلاح ساختار بودجه و بودجه 1400 و بعد از آن لحاظ خواهیم کرد.

رئیس مجلس گفت: علاوه بر اصلاح بودجه 1400 که به شکلی ویژه سیستان وبلوچستان دیده خواهد، نظارت میدان و نحوه کارکرد پروژه‌های عمرانی کاری است به شکلی جدی در مجلس یازدهم دنبال می‌شود.


قالیباف ادامه داد: یکی از مشکلاتی که در این سه روزی که در استان هستم ندیدم از آن گفته شود و یا کلا کمتر به آن پرداخته می‌شود موضوع فراقت است.

رئیس مجلس گفت: جوانان در این استان باید اوقات فراغتشان را کجا بگذرانند، متاسفانه این استان زیرساخت‌های تفریحی مناسبی هم ندارد و شاید بخش مهمی از نابسامانی‌های اجتماعی آن نبود زیرساخت‌های تفریحی است، الان یک خانواده در استان چگونه تفریح می‌کند و کجا اوقات فراغتش را می‌گذارند؟ علاوه بر حل موضوعات آب، راه و سلامت و آموزش، اوقات فراغت هم باید به شکلی ویژه دیده شود و ما آن را در مجلس یازدهم می‌بینیم.

وی تاکید کرد: هم‌چنین ساخت شهر فرودگاهی چابهار هم موضوعی مهم است که با توجه به اولویتی که رهبری برای توسعه دریا پایه می‌دانند باید اجرا شود که آن را هم در مجلس پیگیری می‌کنیم.

قالیباف گفت: امیدواریم در بودجه 1400 بتوانیم بخشی از مشکلات استان را حل کنیم و حتما بودجه با اولیت به سیستان و بلوچستان نگاه خواهیم کرد.

رئیس مجلس هم‌چنین شهید شوشتری را عنصر وحدت دانست و گفت: وحدت، امنیت و اخلاق در وجود شهید شوشتری نهفته بود و خدماتی که این شهید بزرگوار برای مردم سیستان و بلوچستان کرد هرگز از یادها نمی‌رود.

رئیس مجلس در سفری سه روزه که صبح دوشنبه آغاز شد و امروز پایان می‌یابد با حضور در شهرستان‌های مختلف سیستان و بلوچستان نظارت میدانی و با مردم بی‌واسطه دیدار و گفتگو کرد.
تعداد بازدید : ۱۳۷
(پنج شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۹) ۰۷:۴۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید